Objektiivin polttovälin muuttaja, Canon EF 1.4
Canon Objektiivien Polttovälin muuttaja EF 1.4xII
Kuvaus
Canon Polttovälin muuttaja EF 1.4xII
Polttovälin muuttajat
Extender EF 1.4x II
Pienentää perusobjektiivin tehollista valovoimaa 1 aukkoarvoa. Automaattitarkennus ei toimi, jos yhdistelmän tehollinen valovoima pienenee alle F 5.6 (joissakin kameroissa käytettävissä valovoimalla F8).
Ominaisuudet
* Hyvin pölyä ja kosteutta kestävä rakenne
* Lisää perusobjektiivin polttoväliä 1.4x:lla
* Ei heikennä perusobjektiivin kuvaominaisuuksia
* Vähentää sisäisiä heijastumia ja parantaa siten kuvien laatua
Uudessa II-mallissa on käytetty edellisestä mallista tuttua laadukasta optista järjestelmää ja nyt myös säänkestävää rakennetta. Lisäksi sisäisten heijastusten estoa on parannettu.
Malli on EF 1.4x:n seuraaja, ja se sisältää kehittynyttä tekniikkaa, joka entisestään parantaa kuvien laatua. Perusobjektiivin polttoväliä voidaan pidentää 1.4x:lla tinkimättä silti objektiivin suorituskyvystä tai kuvan laadusta. Polttovälinmuuttaja on suojattu hyvin pölyltä ja kosteudelta ja soveltuu erinomaisesti L-sarjan superteleobjektiivien täydentäjäksi.EF 1.4x II:n rakenteessa on käytetty heijastamattomia materiaaleja ja linssien ulkoreunoissa heijastumia estävää pinnoitetta. Näiden edistysaskeleiden ansiosta tilanteet tallentuvat entistä laadukkaammin.
Perustietoa
Tuoteryhmä: Digikamerat
Valmistaja: Canon
Mallinimi: Canon EF 1.4
Valmistusvuosi:
2005 *
* Arvio, tarkka valmistusvuosi ei tiedossa.
Tuotteen kunto
Laina-ajan vahingonkorvaushinnat
Lainaamiseen liittyvät tiedot
Toimitustapa:
Nouto omistajalta (Utsjoki, 99980)Lainaushinnat normaalisti:
11 €/vrk
- Kirjaudu tai rekisteröidy kirjoittaaksesi kommentteja
